Ramazanoğlu Mahallesi Kaynarca Caddesi Buğra Sokak No: 6 Pendik / İSTANBUL
tr

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Bayar Plast, 1992 yılında İstanbul’da aile şirketi olarak kurulmuş olup 4 ortaklı bir şirkettir. Bünyesinde 195 personeli ile yükselen portföyüne ve yenilikleri ile birlikte büyüyen bir firmadır. İlk olarak mühendislik plastiklerden elektrik ürünleri üzerine faaliyet gösteren Bayar Plast, daha sonra faaliyet alanını perde sektörü ile genişletmiştir. Türkiye’de perde sektöründe yenilikçi, kendini geliştiren ve üretim alanında radikal tutum gösteren büyümekte olan bir firma olmanın gururunu taşıyan Bayar Plast, ihracat ve global satış alanında da 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Büyüyen bu potansiyelin farkındalığını üretim, pazarlama ve satış konularında emin adımlarla ilerleyerek tüm dünyanın keşfetmesini amaçlamıştır.

Ürün gamında aralarında patenti de alınan 1000 çeşit ürün bulunmaktadır. Bayar Plast, İstanbul’ın Pendik ilçesinde Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika mesafedeki merkez binasında, Kalıphane, Cnc işleme merkezi, Cnc torna, tel erezyon, preshane, yay ürerim bölümümüzle toplamda 2.000.000 Euro olan 60 makinası ve alanında uzman ekibiyle kalıp ve seri üretim için en hızlı çözüm partneri olmuştur.

Özellikle yay bölümü için yapılan yatırımla, 9,5 mm. Çapa kadar son teknoloji profil projeksiyon, çekme kopma, kuvvet ölçme ve yay yorma kontrol cihazları ile her türlü yay şekillendirmesi yapılmaktadır.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Bayar Plast ilkelerinin en başında gelen, ürünü pazar aşamasına sunmadan önce profesyonel ekip tarafından çeşitli proseslere tabi tutulması, çözüm odaklı olması, doğru sistem ve doğru ürün sunmayı hedef edinmiştir. Hızlı ve pratik çözümler sunabilecek kadrosu ile müşteri istek ve taleplerini değerlendirmek ve uygulamak müşteriler ile olan ilişkiyi sağlamlaştırmaktadır.

Misyon

Bayar Plast olarak çalışma politikamız müşteri memnuniyeti ve güveni esas almaktadır. Dünya çapında yapılmakta olan fuarlarda katılımcı gözü ile yeni sistemler oluşturmak, yeni müşteri portföyü sağlamak ve tüm yeni talepleri karşılayabilmek önceliğimiz olmuştur.

Vizyon

Kalite ve termin prosesi aşıldıktan sonra doğru sistemi ve doğru ürünü müşterilerimize sunmak. Tercih edilen ve güvenilir bir firma olma özelliğini, dünya çapında rekabet edebilen ürünler üreterek sektöründe vazgeçilmez olmayı hedef edinmiştir. Bu vizyon ile 2016 yılında hem kuruluşumuzu hem de Dünya pazarında ülkemizi daha iyi temsil edip kendi sektöründe söz sahibi olmak adına, kendi sektöründe Zonguldak Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde ve Sırbistan’da tesis yapılmaya başlanmıştır.

Sırbistan Bayar DOO

53 personeli ile tüm ev dekorasyonlarını ve tüm dış gölgelendirme sistemlerini yapmaktadır. Bunlar sırasıyla;

  • Duvar Kağıtları
  • Ahşap, Mini, Zip, Zebra ve Stor Perdeler
  • Plastik ve Alüminyum
  • Tül Perde ve Halı

Duvar kağıtları ana tedarikçileri Almanya ve İtalya ülkeleridir. Ahşap, mini, zip, zebra ve stor perdelerin ana tedarikçisi Bayar Plast olup, gelen mamuller özel ölçülere göre birleştirilip satışa hazır hale getirilmektedir. Plastik ve Alüminyum ürünlerini de ana tedarikçisi Bayar Plast olup, burada satışı yapılmaktadır.

Tül perde için 10’dan fazla Türk tedarikçiden alınan 300’ü aşkın çeşit ile, top top veya dikilmiş olarak satışı yapılmaktadır. Halılar ise tamamı Isparta’dan olan yün, tensel ve pes halılar burada özel ölçü olarak satışı yapılmaktadır.

Zonguldak Ereğli Şubesi

30.000 m2 parsel üzerine kısa zamanda 5900 m2 çelik konstrüksiyon taşıyıcı sisteme sahip kapalı alan inşa etmeye başlayıp, 2017 Kasım itibari ile plastik üretimine geçilmiştir. Bu binaya ek şu anda inşaatı devam etmekte olan 2280 m2 daha ilave yapı yapılıyor olup, toplam 7981 m2 çelik konstrüksiyon sistemli kapalı alana sahip olacaktır.

Tesisimizde plastik üretimi için demirbaşımız olan 85 ile 360 ton aralığında 41 enjeksiyon makinesi başta olmak üzere toplam değeri 2.000.000 Euro olan 106 adet makine bulunmaktadır. Yeni tesisimizde sürekli inovasyon içerisinde olan misyonumuz ile gelişen, Dünya teknolojilerine de ayak uydurup, makine envanter listesinde de olan 10 robotu üretimimize entegre ettik. Hedefimiz, tüm enjeksiyon makinelerini robotlarla donatıp, endüstri 4.0’a geçiş yapmaktır.

Firmamız sürekli olarak iyileştirme, yenileme ve süreç odaklı olduğundan, ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarını hız kesmeden devam edecektir.

Durmuyoruz!

Bugüne kadar yıllık ortalama kurlar baz alınarak, ortalama 1.500.000 Euro harcanan bu tesisimizin yanında bulunan, 15.723 m2 alan da alınarak, 9900 m2 kapalı alan olacak bir tesis daha kurulacaktır. Kurulacak tesis müşteri beklentilerini en hızlı şekilde karşılayabilmek için son yılların en çok kullanılan materyali olan alüminyumun profil haline getirilmesi ve boyanması tesisi olacaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: